Hallinto

Piirikokous käyttää senioripiirin ylintä päätäntävaltaa. 

Hallitus vastaa päätösten valmistelusta ja täytäntöönpanosta. 

Toimitsijat ja luottamushenkilöt ovat paikallisyhdistysten varsinaisia jäseniä.

Senioripiirin hallintaan voit tutustua lähemmin klikkaamalla valikosta Säännöt


Alla on hallituksen kaikki jäsenet ja toimitsijat, sekä edustajat Senioriliitossa.


Hallitus 2021 

PuheenjohtajaRaimo Hätinen 
Puhelin: 044 210 4057
Sähköposti: rhatinen@gmail.com
VarapuheenjohtajaSeppo Turunen  
Puhelin: 040 502 3797, 
Sähköposti:  seppo.r.turunen@gmail.com
SihteeriLiisa Björkqvist
Puhelin: 040 530 4324
Sähköposti: lbjorkqvi@gmail.com
TaloudenhoitajaIrja Kuosmanen
Puhelin: 044 201 6884                              Sähköposti: irja.kuosmanen@hotmail.fi

Eila Kuvaja
Puhelin: 040 719 4222
Sähköposti: eila.kuvaja1@gmail.com

Terttu Myöhänen 
Puhelin: 050 533 8230
Sähköposti: terttu.myohanen@gmail.com

Katriina Nieminen 
Puhelin: 040 526 3126
Sähköposti: katriina.nieminen@pp2.inet.fi

Helena Rissanen 
Puhelin: 050 363 5521
Sähköposti: ritvahenna@gmail.com

Antti Multala 
Puhelin: 050 524 3537 
Sähköposti: antti.multala@pp.inet.fi

Riitta Flinkman 
Puhelin: 040 058 7972   
Sähköposti: riitta.flinkman@gmail.com

Taito Mastola 
Puhelin: 050 304 5229 
Sähköposti: taito@mastola.fivsdvd


Toimihenkilöt 2021

VerkkosivutVeikko Brax    
Puhelin: 040 123 444   
Sähköposti: veikko.brax@gmail.com


Olemme edustettuina myös:

Kansallinen senioriliitto ry:n hallitus:
Jäsen:Raimo Hätinen 
Puhelin:  044 210 4057   
Sähköposti: rhatinen@gmail.com
Senioriliiton valtuusto:
Varsinainen jäsen: Liisa Björkqvist  
Puhelin:  040 530 4324   
Sähköposti: lbjorkqvi@gmail.com
Varajäsen:  Seppo Turunen  
Puhelin:  040 502 3797     Sähköposti: seppo.r.turunen@gmail.com